Hoe kan ik me aanmelden?

Ons uitgangspunt is dat cliënten zo snel mogelijk bij ons terechtkunnen voor een behandeling van een eetstoornis. Immers: je zet niet zomaar de moeilijke stap naar hulp.

Aanmelden voor een behandeling van een eetstoornis bij Human Concern

Als je je wilt aanmelden voor een behandeling van je eetstoornis bij Human Concern moet je minimaal de leeftijd van 18 jaar hebben en daarnaast moet je Nederlands kunnen spreken, lezen en schrijven.

There is no treatment available in English at Human Concern. (You must be able to speak, read, and write in Dutch to be eligible for treatment at Human Concern. You should also be capable of reasoning and reflecting on the assignments given during the treatment.)

Wij doen ons best om zoveel mogelijk mensen met een eetstoornis te behandelen. Er kunnen echter redenen zijn waarom we je niet in behandeling kunnen nemen. We kijken daarbij naar jouw unieke situatie. Op de pagina contra-indicaties kun je hier meer informatie over vinden. Hieronder wordt toegelicht hoe en op welk moment wij jou hierover informeren.

Stap 1: verwijzing

Om een verwijzing in behandeling te kunnen nemen, moet deze het volgende bevatten:

  • Een verwijsbrief. Deze kan worden gestuurd door een huisarts, psychiater, klinisch psycholoog of medisch specialist. Als de verwijzer een GZ psycholoog of verpleegkundig specialist is, dan moet op de verwijsbrief altijd de huisarts in de CC staan. Je huisarts meldt je aan via Zorgdomein. Wanneer de verwijsbrief niet via Zorgdomein maar via de post of mail verzonden wordt, moet er op de verwijsbrief een handtekening en/of stempel van de verwijzer staan:
  • De behandelhistorie van de afgelopen vijf jaar (denk aan intakebrief en/of afsluitende brieven van reeds afgeronde behandelingen binnen de GGZ, ook als deze niet gerelateerd waren aan de eetstoornis).

Op de verwijsbrief moeten de volgende punten vermeld worden:

  • Naam, adres, geboortedatum, BSN nummer, e-mail adres en 06-nummer;
  • AGB code van huisarts/verwijzer;
  • Vermelding van de vermoede stoornis (DSM);
  • Datum van de verwijsbrief mag niet ouder zijn dan 9 maanden (vanaf datum aanmelding);
  • Er moet verwezen worden naar Specialistische GGZ (SGGZ);
  • Wanneer de verwijsbrief niet via Zorgdomein maar via de post of mail verzonden wordt, moet er op de verwijsbrief een handtekening en/of stempel van de verwijzer op staan.

Let op: uit de intakegesprekken kan blijken dat ons advies voor behandeling kan afwijken van de door de specialist gegeven indicatie op de verwijsbrief.

Stap 2: aanmelding

We nemen binnen 5 werkdagen contact met je op om toe te lichten hoe de aanmeldprocedure verder verloopt. We vragen je om jouw aanmelding compleet te maken met:

  • het accorderen van het formulier ‘Toestemmingverklaring informatie delen huisarts/verwijzer’;
  • het accorderen van de Algemene Voorwaarden van Human Concern;
  • het aanleveren van eventueel nog ontbrekende behandelhistorie bij de verwijzing (zie stap 1);
  • het invullen van vragenlijsten van Human Concern via het programma QuestManager.

Op het moment dat de intake voor jou in zicht komt, vragen wij je om bloed te laten prikken. Wij sturen je daarvoor een labverzoek per email met een lijstje van de bloedwaarden waarop geprikt moet worden. Let op: Dit hoeft dus nog niet op het moment van aanmelding te gebeuren aangezien de labuitslagen dan wellicht verouderd zijn op het moment van intake. Wij zullen je daarvoor benaderen op het moment dat het relevant is.


Bekijk alle actuele wachttijden

Stap 3: intake

Als je dossier helemaal compleet is, inclusief de opgevraagde labuitslagen, dan nemen wij telefonisch contact met je op om de intake te starten (intakeronde 1) en vast te kunnen stellen of een behandeling bij Human Concern geschikt kan zijn voor jou. Indien uit de 1e intake volgt dat er geen contra indicaties zijn om een behandeling te volgen bij Human concern, zal er contact met je worden opgenomen om een 2e intakeronde te plannen.

Wanneer uit de intake blijkt dat wij niet over de mogelijkheden of expertise beschikken om je te helpen, adviseren wij je uiteraard over andere behandelmogelijkheden. In dit geval worden alleen de kosten van het eerste intakegesprek gedeclareerd bij jouw zorgverzekeraar.

Stap 4: 2e intake

De 2e intakeronde bestaat uit een online gesprek met een therapeut. Ongeveer een week later kun je op locatie de volgende afspraken verwachten met een arts, een regiebehandelaar, een multidisciplinair overleg en een online adviesgesprek.

De arts en de regiebehandelaar gaan elk afzonderlijk met jou in gesprek over de verschillende aspecten van de eetstoornis, zoals eet- en compensatiegedrag en lichaamsbeleving. Ook besteden zij aandacht aan de onderliggende problematiek, psychologische problemen zoals onzekerheid, perfectionisme, trauma’s, problemen in je omgeving en je sociaal-maatschappelijk functioneren.

Het is ons streven om je bij Human Concern een volledige behandeling te bieden die gericht is op duurzaam herstel. Tijdens deze afspraken word je zo veel mogelijk geïnformeerd over de behandelvisie van Human Concern, over de verschillende behandelmogelijkheden en is er gelegenheid om vragen te stellen.

Bij deze afspraken zijn je naast betrokkenen ook welkom. Je kunt bijvoorbeeld je vader of moeder meenemen of je partner. Wij weten dat je naasten een belangrijke bijdrage kunnen leveren tijdens de behandeling en het herstel van jouw eetstoornis.

Multidisciplinair overleg

Na bovengenoemde gesprekken, bespreekt het intaketeam tijdens het multidisciplinair overleg, samen met jou, hun bevindingen om te komen tot een gezamenlijk behandeladvies. Jouw wens ten aanzien van een behandeling kun je tijdens dit overleg inbrengen.

Adviesgesprek

De Regiebehandelaar die je tijdens de intake hebt gesproken, informeert jou over het uiteindelijke behandeladvies en licht dit toe in een online gesprek.

Stap 5: start behandeling

Afdeling Planning zal contact met je opnemen om de behandeling in te plannen. Wees je ervan bewust dat de afspraken worden ingepland op basis van onze beschikbaarheid. Helaas komt dit niet altijd overeen met de wensen die je wellicht tijdens de intake hebt doorgegeven. Alle ingeplande afspraken kun je daarna terugvinden in je cliëntenportaal.

Heb je vragen voor onze afdeling Aanmelding & Intake?

Zij zijn telefonisch te bereiken tussen 09:00 en 13:00 uur op 020 - 2141051. Kies hierbij voor optie 1 om doorgeschakeld te worden naar Aanmelding & Intake.

Of stuur een e-mail naar aanmeldingen@humanconcern.nl.